Strana2

Zvolte ikonu create new character,pro vytvoření nové postavy. Základním smyslem hry je boj mezi Aliancí a Hordou. Při výběru postavy si zvolte,zda chcete hrát za Alianci,která nabízí tyto postavy: Human(člověk), Dware(trpaslík), Night elf(noční elf), Ghome(Ghum) nebo za Hordu: Orc(ork), Undead(nemrtvý), Tauren(tauren), Troll(trol), Blood Elf(krvavý elf).Dále si u každé postavy musíte zvolit její povolání: warrior, paladin, rogue, priest, mage, warlock, hunter, druid, shaman. Každé s těchto povolání má své výhody i nevýhody. Záleží pouze na vás jaké si vyberete. Nastavte si jméno a upravte vzhled postavy. Pokud máte hotovo dejte accept. Tím se vám vytvoří nová postava. Vraťte se na začátek pod vytvořenou postavou je tlačítko Enter World. To zmáčkněte a postava se vám načte do světa.


Hra je velmi složitá a nabízí mnoho možností. Je třeba se jí učit postupně. Pokusím se vám alespoň vysvětlit základní ovládání a přiblížit vám co vše hra nabízí. Hra se ovládá pomocí myši a klávesnice. Pohyb je pomocí kláves w,s,a,d a pohled měníte držením levého tlačítka myši. Na dolní liště máte z leva místa pro zrychlenou volbu, kde se dávají kouzla,která požíváte nejčastěji, aby jste měli usnadněné ovládání postavy při boji. Dále následují info tlačítka.První je charakter postavy ve kterém se vám ukáže co má vaše postava na sobě za věci a jaké bonusy vám to oblečení přidává. Druhé tlačítko je spellbook, kde jsou vyobrazeny vaše bojové schopnosti, kouzla a dovednosti, díky kterým můžete bojovat, a které si můžete vložit do výše zmíněné tabulky zrychlené volby. Třetí na řadě je quest log, kde jsou vypsány vaše úkoly, které jste dostali a za která dostanete určitý počet zkušeností, peněz nebo věcí. Čtvrté tlačítko je social, kde jsou vypsáni vaší přátelé nebo lidé, kteří jsou právě online na serveru a tudíž je můžete potkat někde po cestě. Další ikonka je world map, čili mapa světa. Pak následuje tlačítko main menu a nápověda. Pokud se podíváte ještě více vpravo,narazíte na svislou barevnou čáru,která vyobrazuje latency.Latency znamená odezva nebo ping. Pak už následují pouze sloty na přídavné batohy a hlavní batoh, ve kterém máte věci, které si koupíte a nebo je s někoho vymlátíli. Je v něm vyobrazen i stav vašich financí! V pravém horním rohu je mini mapa a v levém zase stav životů,many nebo rage! To je asi všechno s čím si pro začátek vystačíte. Jak už jsem řekl boj Aliance proti Hordě je nevyhnutelný a zároveň zábavný. Bez něho by to nebyl ten správný prožitek ze hry! Pokud se ale chcete zapojit do těchto bojů, je třeba být na vysoké úrovni (mít hodně levelů). Jak nasbírat levely? Jednoduše, ve hře je spousta různých úkolů(questy), které je třeba plnit. Úkol musíte vyzvednout u osoby nad kterou svítí žlutý vykřičník. Na splnění je potřeba alespoň částečně umět anglicky jinak jim neporozumíte a budete v koncích. Dále ještě můžete nasbírat levely tím,že budete zabíjet příšery kolem vás, za které dostanete expy,které se po dosažení určité hranice mění v levely. Takže myslím, že by to jako vysvětlení do začátku stačilo. Hra je mnohem složitější a její podrobné vysvětlení by se nevešlo asi ani na sto papíru formátu A4. Doporučuji začít hrát zlehka a pomalu. Pokud máte kamaráda, přemluvte ho aby šel hrát s vámi, protože ve dvou se to lépe táhne. Nenechte se prosím odradit od složitosti hry, protože dříve nebo později pochopíte celý její princip a pak to teprve bude to pravé ořechové.Doplňující informace:
Výrobce: Blizzard, Vydavatel: Blizzard, Distributor v ČR: CDProjektu, Lokalizace: žádná,je to anglicky, Homepage: ZDE, Multiplayer: ano, Obtížnost: Volitelná,podle typu serveru., Stabilita: Podle typu serveru.Často velmi nestabilní., Přístupnost: Těžko se naučíte...

Minimální konfigurace: Windows 98, 2000, ME, XP, procesor 800MHz, paměť 256MB RAM, grafická karta s 32MB RAM, 4.00GB volno na disku, 4x CDROM, internetové připojení.
Doporučená konfigurace: Windows XP,procesor 1400MHz,paměť 512 MB RAM,grafická karta s 128MB RAM,4.00GB volno na disku.DVDROM,internetové připojení.